Uživo klađenje!

nedjelja, 7. kolovoza 2011.

Započelo francusko prvenstvo

Nogometaši Lillea remijem su krenuli u obranu naslova francuskih prvaka, bogati i pojačani PSG poražen je pred svojim navijačima, dok je Lyon našeg Dejana Lovrena slavio u gostima. Sažetak je to 1. kola novog izdanja Le Championnata...

Lyon se s Azurne obale vraća s tri boda, nogometaši Remija Gardea slavili su s 3-1 protiv Nice. Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Anthonyja Mouniera, ali samo četiri minute kasnije je izjednačio Lisandro Lopez. Vodstvo sedmerostrukom prvaku u 33. minuti je donio Bafetimbi Gomis, a točku na i postavio je Maxime Gonalons u 74. minuti. Lovren (odigrao cijelu utakmicu) je sjajno pucao glavom, David Ospina je odbio loptu, ali samo do preciznog Gonalonsa.

Prvak Lille je odigrao u gostima 1-1 kod Nancyja. Branitelj naslova je poveo u 47. minuti pogotkom Mathieua Debuchyja, ali je u 62. minuti bod domaćima autogolom donio Franck Beria.

PSG, koji od ove sezone vozi na pogon arapskih dolara, neslavno je krenuo u novo prvenstvo. Bez svoje najveće zvijezde Javiera Pastorea, koji je tek u subotu službeno potpisao ugovor, Parižani su na svome Parku prinčeva izgubili od Lorienta s 1-0, a jedini je strijelac u 28. minuti bio Julien Quercia.

Doprvak Marseille je kod kuće osvojio samo bod protiv Sochauxa koji je imao prednost 2-1. Loic Remy je, ipak, u 73. minuti barem donekle utješio navijače na Velodromeu.